Проєкт «Veterano Cyber Cluster»

Проєкт «Veterano Cyber Cluster»
від ГО «Наукова асоціація кібербезпеки України»

Проєкт «Veterano Cyber Cluster» здійснюється ГО «SCSA-UA» завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю ГО «SCSA-UA» і не обов'язково відображає погляди Державного департаменту США та IREX.

Сьогодні та надалі для України однією з ключових програм є працевлаштування ветеранів та ветеранок, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці та допомога у ветеранських підприємницьких ініціативах.

Тому, наша місія полягає у побудові ефективної комунікації між роботодавцями та ветеранами шляхом створення всеукраїнської платформи профорієнтації, навчання та працевлаштування в кіберсфері через інститут кращих практик реінтеграції ветеранів та підготовки відповідного сприятливого середовища.

Мета проєкту Veterano Cyber Cluster – створення комплексної екосистеми реінтеграції ветеранів та ветеранок через профорієнтацію, навчання, стажування та працевлаштування в компанії за фахом кібербезпека.

Очікувані результати проекту:

  • працевлаштовано та соціально адаптовано щонайменше 50% відсотків учасників в перший рік роботи програми;
  • сформовано та апробовано кращу практику профорієнтації ветеранів та практику взаємодії роботодавців з ветеранами для їх адаптації до корпоративної інфраструктури;
  • сформовано високий рівень конкурентоспроможності ветеранів на праці України за фахом кібербезпека.

Для досягнення мети проекту Veterano Cyber Cluster потрібно:

Налагодити комунікацію з приватними компаніями та державними установами,

які були б зацікавлені підтримати ветеранів та ветеранок в опануванні професії за напрямком кібербезпека, стажуванні ветеранів та подальшому їх працевлаштуванні. Для цього потрібно за рекомендаціями компаній, які зацікавлені в підтримці ветеранів та ветеранок, обрати мінімум два напрямки (це може бути напрямки - адміністрування мереж, мережна безпека, захист персональних даних, тестування на проникнення тощо) та адаптувати під них курси, а також затвердити викладацький склад. Результат – повна підготовка до навчання ветеранів, а саме підготовлені матеріали курсів під вимоги роботодавців (компаній), кваліфіковані викладачі, та сформовані навчальні групи ветеранів.

Навчання ветеранів

Навчання ветеранів буде протягом 2 місяців за обраними професійними курсами. Додатково для ветеранів будуть організовані курси англійської мови для IT, сесії Soft Skills та консультації з психологом. Наприкінці кожного з курсів буде проведено фінальний тест, який дозволить скласти рейтинг успішності ветеранів. Всі ветерани, які пройшли навчання, отримають сертифікати. Проєкт буде впроваджено на всій території Україні. Навчання буде в онлайн форматі із гнучким графіком. Долучитись до навчання зможе кожен бажаючий ветеран та ветеранка.

Стажування ветеранів

Стажування ветеранів відбуватиметься за їх рейтингом успішності, попередніми домовленостями з компаніями та ґрунтуючись на підписаних з ними угодах. Стажування ветеранів відбуватиметься 1 місяць на умовах компаній чи держустанов. Після стажування ветеран отримає відповідний сертифікат від компанії.

Працевлаштування ветеранів

Працевлаштування максимальної кількості ветеранів, які пройшли навчання та стажування, є найбільш вагомим результатом Проєкту. Для цього командою Проєкту буде проведена потужна комунікаційна робота та низка зустрічей з держсектором та компаніями, які мають наміри та бажання підтримати ветеранів, які пройшли навчання.

Як можна долучитись до нашої ініціативи та підтримати наших ветеранів та ветеранок?

  1. Розповсюдити інформацію про нашу ініціативу, а саме Проєкт «Veterano Cyber Cluster» серед ветеранських організацій, приватних компаній та державних установ.
  2. Допомогти з пошуком ветеранів для їх залучення до нашої ініціативи.
  3. Прийняти участь у обговоренні навичок та компетенцій, необхідних для роботодавців на сьогоднішній день.
  4. Допомогти протягом навчання (експертизою, досвідом, порадою тощо).
  5. Допомогти із стажуванням в компаніях та держустановах.
  6. Допомогти із працевлаштувати ветеранів та ветеранок.

Якщо бажаєте долучитись до нас, ось наші контакти:

Марина Євдокименко, керівник проєкту «Veterano Cyber Cluster»

Дякуємо Вам заздалегідь!

EnglishUkraine